Про Золочівський замок

Золочівський

Замок

Короткі відомості

Офіційна повна назва Золочівський замок
Час заснування 1634-1636 рр.
Площа замку Близько 1 тис. кв. м.
Унікальність Китайський палац Золочівського замку – найдавніший в Європі із 3-х існуючих.
Варто звернути увагу Музей східних культур у Китайському палаці, в якому містяться унікальні експонати.
Графік роботи Працює з 10:00 до 17:00
В неділю – з 12:00 бо 17:00
Вихідний – понеділок.
Сучасний стан Розпланувально-просторова структура замку, що сформувалася протягом XVII ст., без суттєвих втрат збереглася до наших днів. Уціліла й значна частина автентичних архітектурно-пластичних елементів опорядження давніх споруд, виконаних у ренесансній стилістиці. Зараз у замку тривають реставраційні роботи. Уже цілком відновлений Китайський палац. Приводять в нормальний зовнішній вигляд Великий палац і замковий двір, майже відбудували равелін.
Вартість входу/екскурсії Вхід в замок – 5 грн.
Вхід до Музею східних культур – 4 грн.
Місце знаходження Львівська обл., Золочівський р-н, м. Золочів, вул. Замкова, 3.
Координати GPS координати 49°48’22” пн. ш. 24°53’47” сх. д.

Детальніше

Розміщений на невисокому пагорбі в заплаві річок Золочівка та Малинівка, мурований Золочівський замок мав слугувати для оборони і житла. Його спорудив у 1634-1636 рр. Яків Собеський, батько Яна Собеського – короля Польщі. Це був регулярний, бастіонного типу замок, квадратний за планувальною конфігурацією, з високими валами та чотирма наріжними бастіонами зі сторожовими баштами на кутах. На кожній башті було вмуровано кам’яні плити з гербами родини Собеських: Яніна, Гоздава, Равин і Гербурт. Земляні насипи замку (без казематів) було ескарповано невисокими муруваннями, а весь комплекс укріплення обнесено глибоким ровом. На осі північної куртини знаходилася двох’ярусна в’їзна башта з арочним проїздом і порталом з головою лева в замковому камені. До в’їзної брами вів звідний міст, перекинутий через рів.

На замковому подвір’ї, бік якого сягав 110 м, уздовж західної куртини розміщувався двоповерховий рустований на кутах палац з білокам’яним облямуванням вікон. З протилежного від палацу боку містився корпус господарського призначення. У другій половині XVII ст.
Золочівський замок неодноразово зазнавав козацьких, татарських, турецьких нападів та облог. Зокрема, значних руйнувань замок зазнав у 1672 та 1675 рр. Відбудовні роботи розпочалися в 1686 р. під патронатом Яна III Собеського. Очевидно, тоді на продовженні осі в’їзної брами поблизу південної куртини було зведено так званий “Китайський палац”. Розпланувально-просторова структура замку, що сформувалася протягом XVII ст., без суттєвих втрат збереглася до наших днів. Уціліла й значна частина автентичних архітектурно-пластичних елементів опорядження давніх споруд, виконаних у ренесансній стилістиці. Як свідок історичних подій Золочівський замок є визначною пам’яткою культури й оборонної архітектури на теренах галицької землі.

✻✻✻

zolochivskij-zamok-01

zolochivskij-zamok-02

zolochivskij-zamok-05

zolochivskij-zamok-04

zolochivskij-zamok-03

zolochivskij-zamok-06

zolochivskij-zamok-08

zolochivskij-zamok-09

zolochivskij-zamok-10